Kırsal Kalkınma Projeleri - Çebi Danışmanlık

İçeriğe git

Ana menü:

Kırsal Kalkınma Projeleri

Hizmetlerimiz > Proje Danışmanlığı Devlet Teşvikleri
AB BİRLİĞİNDEN KIRSAL KALKINMAYA DESTEK

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kurulusu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yürütülen IPA Kırsal Kalkınma Bileşeni çerçevesinde IPARD Altıncı Teklif Çağrısı duyurulmuştur.
Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) Fonları, aşağıda yer alan öncelik eksenlerine yönelik olarak kullandırılacaktır.

o Öncelik Ekseni 1: Ortak Tarım Politikası ve gıda güvenliği, veterinerlik ve bitki sağlığı ile ilgili alanlara ilişkin Topluluk standartlarının uygulanması ve tarım sektörünün sürdürülebilir adaptasyonuna katkı sağlanması.

o Öncelik Ekseni 2: Tarım-çevre tedbirlerinin ve yerel kırsal kalkınma stratejilerinin uygulanması için hazırlık niteliğinde faaliyetlere katkı sağlanması (IPARD Programının ikinci döneminde uygulanacaktır).

o Öncelik Ekseni 3: Kırsal ekonominin gelişimini destekleyerek, kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlanması.

Altıncı teklif çağrısı kapsamında 1 ve 3 numaralı öncelik alanları için toplam 124.430.542 Avro hibe desteği sağlanacaktır.

Başvurular 11 Haziran 2012 tarihi saat 09.00'dan itibaren, ilgili alt tedbirin destekleneceği ve yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır, Başvuruların son teslim tarihi 09 Temmuz 2012, saat 21.00'dir.

Öncelik eksenlerine göre hibe miktarları ve alt tedbirlere göre başvuruda bulunabilecek İllerin yer aldığı Altıncı teklif çağrısına buradan ulaşabilirsiniz.

IPARD Altıncı Teklif Çağrısının tamamına ulaşmak için tıklayınız.
Başvuru işlemleri sayfasına gitmek İçin tıklayınız.

 
 
Ara
İçeriğe dön | Ana menüye dön